O mne

Home » Spoznajte ma » O mne

Detstvo

Narodil som sa v Bratislave 19. mája 1964. Bývali sme na Jelačičovej. Všade som to mal na skok. Blízko bolo „centrálne“, dnešné Trnavské mýto. Pamätám si to klasické trhovisko s kapustou, babkami zo Záhoria a všetkým, čo k tomu patrilo. Oproti bola pražiareň kávy Meinl odkiaľ rozvoniavala káva, kúsok ďalej bol pivovar Stein so sladkastou vôňou sladu a nikdy nezabudnem na to, že keď zafúkal vietor zo severu, tak prichádzala vôňa čokolády zo Štolverka. Samé pôžitky. Toto boli vône môjho detstva a prispeli k tomu, že som sa stal bratislavským lokálpatriotom.

Štúdium

Po ukončení gymnázia som chcel študovať históriu, lebo dejiny ma vždy priťahovali a dodnes priťahujú. Túžil som byť archeológom. Na filozofickej fakulte však tento odbor otvárali len každé dva roky a práve mne sa stalo, že môj ročník mal v tom roku smolu. Tak padla druhá voľba, išiel som na právo. A po rokoch musím povedať, že som si vybral dobre. Vo vzdelávaní som pokračoval ďalej na univerzitách v USA, Nemecku a Francúzsku, čo mi otvorilo obrovské možnosti.

Práca

Profesionálnu dráhu som začal v Akadémii vied a ako právnik som mal tú česť pracovať so skvelými ľuďmi v kancelárii prezidenta Václava Havla. Ako advokát som žil a pracoval v rôznych európskych krajinách. Trinásť rokov som spoluviedol pobočku renomovanej medzinárodnej advokátskej kancelárie Gleiss Lutz Rechtsanwälte pre Česko a Slovensko. Bola to obrovská skúsenosť, kde som zistil čo je úspech a aj to, akú má cenu. Skúsenosti ma naučili, že iba vytrvalá a poctivá práca sa vypláca.

Život v zahraničí a moja Bratislava

Dlhšie som žil v Hamburgu, Štuttgarte, dobre poznám Viedeň, Mníchov, Zurich či Kodaň. Mám teda jasnú predstavu o tom, ako má vyzerať fungujúca európska metropola. Vždy som však chcel žiť na Slovensku, lebo tu som naozaj doma a preto som sa vrátil tam, kde patrím. Do môjho mesta, do Bratislavy. Okrem toho, že je mojim rodiskom, mám neskutočne rád aj ten mix, ktorý Bratislava ponúka. Dunaj, Malé Karpaty, roviny, vinohrady, všetka tá multikulturalita, blízkosť Rakúska, Maďarska. To všetko dáva môjmu mestu osobité čaro, ktoré iné mestá nemajú.

Návrat domov a túžba pomôcť

Po návrate zo zahraničia som ostal z mnohých vecí v Bratislave nemilo prekvapený. Odstup od západnej Európy sa zväčšil, Bratislava stráca konkurencieschopnosť a vypadla z rebríčkov kvality života. V roku 2009 som preto vstúpil do komunálnej politiky a stal som sa poslancom mestského zastupiteľstva. Pochopil som, že keď chce človek meniť veci, mal by začať niečo robiť. Pre mesto sme spolu s kolegami, mestskými poslanci za SDKÚ-DS, vykonali kus roboty. Uvedomujem si však, že zásadnou pozíciou pre riešenie mestských problémov je práve post primátora. Preto som sa rozhodol na tento post kandidovať. Svoje profesijné ambície som už naplnil, no ako Bratislavčan som si zaumienil pomôcť tomuto mestu oveľa viac. Bratislava mi naozaj leží na srdci.